Archiwum styczeń 2015


sty 31 2015 Prywatna strona www: płatny czy bezpłatny...
Komentarze: 0

Jeśli już podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnej witryny internetowej, to pierwszym problemem, z jakim musimy zmierzyć, jest dobranie odpowiedniego serwera a czasami też domeny.
Można chociażby skorzystać z darmowych form i zainstalować serwis na jednej z wielu krajowych lub zagranicznych platform hostingowych. Możemy również na starcie wykupić jakiś niewielki serwer i podłączyć do niego indywidualną domenę. Wbrew wszelkim pozorom nie jest to wcale duży wydatek, jaki poważnie uszczupli nasz portfel. Takie rozwiązanie polecane jest webmasterom mającym obszerne plany co do własnej strony, jaką chcą rozbudowywać przez długi okres. Własny serwer wraz z osobistą domeną świetnie sprawdza się również przy ewentualnym pozycjonowaniu witryny. Prócz tego gwarantuje większą bezawaryjność, bez większych kłopotów wytrzyma nieprzewidziane obciążenie transferowe, a płatna domena powiększa ocenę strony przez odbiorcę. Opłaca się zadbać o estetyczny wygląd serwisu: opłacić profesjonalnego grafika lub najlepiej zlecić zaprojektowanie całej witryny – od jej CMS po treść – przez specjalistyczną firmę.
Kiedy zaś chcemy jedynie przetestować własne siły w Sieci i nie planujemy większej kariery jako internetowi vlogerzy, korzystniej będzie wykorzystanie bezpłatnych hostingów, zaś w przypadku nagłego sukcesu zawsze można przenieść zawartość strony czy bloga na nowy, zakupiony serwer.